Make your own free website on Tripod.com
Futbol
Dünya Futbolu
Basketbol
Formula 1
Anasayfa
Avrupa Kupaları
2006 Dünya Kupası
2004 Avrupa Kupası
UEFA Puan Sistemi
Dünya Futbolu Arşivi
AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI TARİHİ
2004
2000
1996
1992
1988
1984
1980
1976
1972
1968
1964
1960
AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI & 2004-PORTEKİZ
FİNALLER
FİNAL
04.07.04  Portekiz  Yunanistan 0-1  
YARI FİNAL
30.06.04  Portekiz  Hollanda 2-1  Ronaldo, Maniche / Jorge Andrade (kk)
01.07.04  Yunanistan  Çek Cum. 1-0  Dellas (Dk:106, Gümüş Gol)
ÇEYREK FİNAL
24.06.04  Portekiz  İngiltere 2-2(6-5P)  Postiga, Rui Costa / Owen, Lampard
25.06.04  Fransa  Yunanistan 0-1  Charisteas
26.06.04  İsveç  Hollanda 0-0(4-5P)  
27.06.04  Çek Cum.  Danimarka 3-0  Koller, Baros(2)
GRUP MAÇLARI
A GRUBU
TAKIM O G B M A Y P
Portekiz 3 2 0 1 4 2 6
Yunanistan 3 1 1 1 4 4 4
İspanya 3 1 1 1 2 2 4
Rusya 3 1 0 2 2 2 3
A GRUBU MAÇLARI
12.06.04  İspanya  Rusya 1-0
 Valeron
12.06.04  Portekiz  Yunanistan 1-2
 Ronaldo / Karagounis, Basinas(P)
16.06.04  Rusya  Portekiz 0-2
 Maniche, Rui Costa
16.06.04  Yunanistan  İspanya 1-1
 Charisteas / Morientes
20.06.04  Rusya  Yunanistan 2-1
 Kirichenko, Bulykin / Vryzas
20.06.04  İspanya  Portekiz 1-0
 Nuno Gomes
B GRUBU
TAKIM O G B M A Y P
Fransa 3 2 1 0 7 4 7
İngiltere 3 2 0 1 8 4 6
Hırvatistan 3 0 2 1 5 7 2
İsviçre 3 0 1 2 2 7 1
B GRUBU MAÇLARI
13.06.04  Fransa  İngiltere 2-1
 Zidane, Zidane(P) / Lampard
13.06.04  İsviçre  Hırvatistan 0-0
 
17.06.04  İngiltere  İsviçre 3-0
 Rooney(2), Gerard
17.06.04  Hırvatistan  Fransa 2-2
 Rapaic(P), Prso / Tudor(kk), Trezeguet
21.06.04  Hırvatistan  İngiltere 2-4
 Kovac, Tudor / Scholes, Rooney(2), Lampard
21.06.04  İsviçre  Fransa 1-3
 Vonlanthen / Zidane, Henry(2)
C GRUBU
TAKIM O G B M A Y P
İsveç 3 1 2 0 8 3 5
Danimarka 3 1 2 0 4 2 5
İtalya 3 1 2 0 3 2 5
Bulgaristan 3 0 0 3 1 9 0
C GRUBU MAÇLARI
14.06.04  Danimarka  İtalya 0-0
 
14.06.04  İsveç  Bulgaristan 5-0
 Ljungberg, Larsson(2), Ibrahimovic(P), Allback
18.06.04  İtalya  İsveç 1-1
 Cassano / Ibrahimovic
18.06.04  Bulgaristan  Danimarka 0-2
 Tomasson, Gronkjaer
22.06.04  İtalya  Bulgaristan 2-1
 Perrotta, Cassano / Martin Petrov(P)
22.06.04  Danimarka  İsveç 2-2
 Tomasson(2) / Larsson(P), Jonson
D GRUBU
TAKIM O G B M A Y P
Çek Cum. 2 2 0 0 5 3 6
Almanya 2 0 2 0 1 1 2
Hollanda 2 0 1 1 3 4 1
Letonya 2 0 1 1 1 2 1
D GRUBU MAÇLARI
15.06.04  Almanya  Hollanda 1-1
 Frings / Van Nistelrooij
15.06.04  Çek Cum.  Letonya 2-1
 Baros, Heinz / Verpakovskis
19.06.04  Letonya  Almanya 0-0
 
19.06.04  Hollanda  Çek Cum. 2-3
 Bouma, Van Nistelrooij / Koller, Baros, Smicer
23.06.04  Hollanda  Letonya 3-0
 Van Nistelrooij(p), Van Nistelrooij, Makaay
23.06.04  Almanya  Çek Cum. 1-2
 Ballack / Heinz, Baros
BARAJ MAÇLARI
Hırvatistan Slovenya 1-1 1-0
Rusya Galler 0-0 1-0
İspanya Norveç 2-1 3-0
Letonya Türkiye 1-0 2-2
İskoçya Hollanda 1-0 0-6
ELEME GRUPLARI
1.GRUP
TAKIM O G B M A Y P
Fransa 8 8 0 0 29 2 24
Slovenya 8 4 2 2 15 12 14
İsrail 8 2 3 3 9 11 9
Kıbrıs 8 2 2 4 9 18 8
Malta 8 0 1 7 5 24 1
1.GRUP MAÇLARI
07.09.02  Kıbrıs  Fransa 1-2
07.09.02  Slovenya  Malta 3-0
12.10.02  Malta  İsrail 0-2
12.10.02  Fransa  Slovenya 5-0
16.10.02  Malta  Fransa 0-4
20.11.02  Kıbrıs  Malta 2-1
29.03.03  Kıbrıs  İsrail 1-1
29.03.03  Fransa  Malta 6-0
02.04.03  İsrail  Fransa 1-2
02.04.03  Slovenya  Kıbrıs 4-1
30.04.03  İsrail  Kıbrıs 2-0
30.04.03  Malta  Slovenya 1-3
07.06.03  Malta  Kıbrıs 1-2
07.06.03  İsrail  Slovenya 0-0
06.09.03  Slovenya  İsrail 3-1
06.09.03  Fransa  Kıbrıs 5-0
10.09.03  Slovenya  Fransa 0-2
10.09.03  İsrail  Malta 2-2
11.10.03  Kıbrıs  Slovenya 2-2
11.10.03  Fransa  İsrail 3-0
2.GRUP
TAKIM O G B M A Y P
Danimarka 8 4 3 1 15 9 15
Norveç 8 4 2 2 9 5 14
Romanya 8 4 2 2 21 9 14
Bosna 8 4 1 3 7 8 13
Lüksembourg 8 0 0 8 0 21 0
2.GRUP MAÇLARI
07.09.02  Norveç  Danimarka 2-2
07.09.02  Bosna  Romanya 0-3
12.10.02  Romanya  Norveç 0-1
12.10.02  Danimarka  Lüksembourg 2-0
16.10.02  Lüksembourg  Romanya 0-7
16.10.02  Norveç  Bosna 2-0
29.03.03  Romanya  Danimarka 2-5
29.03.03  Bosna  Lüksembourg 2-0
02.04.03  Danimarka  Bosna 0-2
02.04.03  Lüksembourg  Norveç 0-2
07.06.03  Romanya  Bosna 2-0
07.06.03  Danimarka  Norveç 1-0
11.06.03  Norveç  Romanya 1-1
11.06.03  Lüksembourg  Danimarka 0-2
06.09.03  Romanya  Lüksembourg 4-0
06.09.03  Bosna  Norveç 1-0
10.09.03  Danimarka  Romanya 2-2
10.09.03  Lüksembourg  Bosna 0-1
11.10.03  Bosna  Danimarka 1-1
11.10.03  Norveç  Lüksembourg 1-0
3.GRUP
TAKIM O G B M A Y P
Çek Cum. 8 7 1 0 23 5 22
Hollanda 8 6 1 1 20 6 19
Avusturya 8 3 0 5 12 14 9
Moldova 8 2 0 6 5 19 6
B.Rusya 8 1 0 7 4 20 3
3.GRUP MAÇLARI
07.09.02  Avusturya  Moldova 2-0
07.09.02  Holanda  B.Rusya 3-0
12.10.02  Moldova  Çek Cum. 0-2
12.10.02  B.Rusya  Avusturya 0-2
16.10.02  Çek Cum.  B.Rusya 2-0
16.10.02  Avusturya  Hollanda 0-3
29.03.03  Holanda  Çek Cum. 1-1
29.03.03  B.Rusya  Moldova 2-1
02.04.03  Moldova  Holanda 1-2
02.04.03  Çek Cum.  Avusturya 4-0
07.06.03  B.Rusya  Holanda 0-2
07.06.03  Moldova  Avusturya 1-0
11.06.03  Avusturya  B.Rusya 5-0
11.06.03  Çek Cum.  Moldova 5-0
06.09.03  B.Rusya  Çek Cum. 1-3
06.09.03  Holanda  Avusturya 3-1
10.09.03  Çek Cum.  Holanda 3-1
10.09.03  Moldova  B.Rusya 2-1
11.10.03  Holanda  Moldova 5-0
11.10.03  Avusturya  Çek Cum. 2-3
4.GRUP
TAKIM O G B M A Y P
İsveç 8 5 2 1 19 3 17
Letonya 8 5 1 2 10 6 16
Polonya 8 4 1 3 11 7 13
Macaristan 8 3 2 3 15 9 11
San Marino 8 0 0 8 0 30 0
4.GRUP MAÇLARI
07.09.02  Letonya  İsveç 0-0
07.09.02  San Marino  Polonya 0-2
12.10.02  İsveç  Macaristan 1-1
12.10.02  Polonya  Letonya 0-1
16.10.02  Macaristan  San Marino 3-0
20.11.02  San Marino  Letonya 0-1
29.03.03  Polonya  Macaristan 0-0
02.04.03  Macaristan  İsveç 1-2
02.04.03  Polonya  San Marino 5-0
30.04.03  Letonya  San Marino 3-0
07.06.03  Macaristan  Letonya 3-1
07.06.03  San Marino  İsveç 0-6
11.06.03  İsveç  Polonya 3-0
11.06.03  San Marino  Macaristan 0-5
06.09.03  Letonya  Polonya 0-2
06.09.03  İsveç  San Marino 5-0
10.09.03  Polonya  İsveç 0-2
10.09.03  Letonya  Macaristan 3-1
11.10.03  İsveç  Letonya 0-1
11.10.03  Macaristan  Polonya 1-2
5.GRUP
TAKIM O G B M A Y P
Almanya 8 5 3 0 13 4 18
İskoçya 8 4 2 2 12 8 14
İzlanda 8 4 1 3 11 9 13
Litvanya 8 3 1 4 7 11 10
Faroe 8 0 1 7 7 18 1
5.GRUP MAÇLARI
07.09.02  Faroe  İskoçya 2-2
07.09.02  Litvanya  Almanya 0-2
12.10.02  İzlanda  İskoçya 0-2
12.10.02  Litvanya  Faroe 2-0
16.10.02  İzlanda  Litvanya 3-0
26.10.02  Almanya  Faroe 2-1
29.03.03  Almanya  Litvanya 1-1
29.03.03  İskoçya  İzlanda 2-1
02.04.03  Litvanya  İskoçya 1-0
07.06.03  İskoçya  Almanya 1-1
07.06.03  İzlanda  Faroe 2-1
11.06.03  Faroe  Almanya 0-2
11.06.03  Litvanya  İzlanda 0-3
20.08.03  Faroe  İzlanda 1-2
06.09.03  İskoçya  Faroe 3-1
06.09.03  İzlanda  Almanya 0-0
10.09.03  Almanya  İskoçya 2-1
10.09.03  Faroe  Litvanya 1-3
11.10.03  Almanya  İzlanda 3-0
11.10.03  İskoçya  Litvanya 1-0
6.GRUP
TAKIM O G B M A Y P
Yunanistan 8 6 0 2 8 4 18
İspanya 8 5 2 1 16 4 17
Ukrayna 8 2 4 2 11 10 10
Ermenistan 8 2 1 5 7 16 7
K.İrlanda 8 0 3 5 0 8 3
6.GRUP MAÇLARI
07.09.02  Ermenistan  Ukrayna 2-2
07.09.02  Yunanistan  İspanya 0-2
12.10.02  Ukrayna  Yunanistan 2-0
12.10.02  İspanya  K.İrlanda 3-0
16.10.02  Yunanistan  Ermenistan 2-0
16.10.02  K.İrlanda  Ukrayna 0-0
29.03.03  Ukrayna  İspanya 2-2
29.03.03  Ermenistan  K.İrlanda 1-0
02.04.03  İspanya  Ermenistan 3-0
02.04.03  K.İrlanda  Yunanistan 0-2
07.06.03  Ukrayna  Ermenistan 4-3
07.06.03  İspanya  Yunanistan 0-1
11.06.03  K.İrlanda  İspanya 0-0
11.06.03  Yunanistan  Ukrayna 1-0
06.09.03  Ukrayna  K.İrlanda 0-0
06.09.03  Ermenistan  Yunanistan 0-1
10.09.03  İspanya  Ukrayna 2-1
10.09.03  K.İrlanda  Ermenistan 0-1
11.10.03  Ermenistan  İspanya 0-4
11.10.03  Yunanistan  K.İrlanda 1-0
7.GRUP
TAKIM O G B M A Y P
İngiltere 8 6 2 0 14 5 20
Türkiye 8 6 1 1 17 5 19
Slovakya 8 3 1 4 11 9 10
Makedonya 8 1 3 4 11 14 6
Liechtenstein 8 0 1 7 2 22 1
7.GRUP MAÇLARI
07.09.02  Türkiye  Slovakya 3-0
08.09.02  Liechtenstein  Makedonya 1-1
12.10.02  Makedonya  Türkiye 1-2
12.10.02  Slovakya  İngiltere 1-2
16.10.02  Türkiye  Liechtenstein 5-0
16.10.02  İngiltere  Makedonya 2-2
29.03.03  Liechtenstein  İngiltere 0-2
29.03.03  Makedonya  Slovakya 0-2
02.04.03  İngiltere  Türkiye 2-0
02.04.03  Slovakya  Liechtenstein 4-0
07.06.03  Slovakya  Türkiye 0-1
07.06.03  Makedonya  Liechtenstein 3-1
11.06.03  Türkiye  Makedonya 3-2
11.06.03  İngiltere  Slovakya 2-1
06.09.03  Liechtenstein  Türkiye 0-3
06.09.03  Makedonya  İngiltere 1-2
10.09.03  İngiltere  Liechtenstein 2-0
10.09.03  Slovakya  Makedonya 1-1
11.10.03  Türkiye  İngiltere 0-0
11.10.03  Liechtenstein  Slovakya 0-2
8.GRUP
TAKIM O G B M A Y P
Bulgaristan 8 5 2 1 13 4 17
Hırvatistan 8 5 1 2 12 4 16
Belçika 8 5 1 2 11 9 16
Estonya 8 2 2 4 4 6 8
Andorra 8 0 0 8 1 18 0
8.GRUP MAÇLARI
07.09.02  Hırvatistan  Estonya 0-0
07.09.02  Belçika  Bulgaristan 0-2
12.10.02  Bulgaristan  Hırvatistan 2-0
12.10.02  Andorra  Belçika 0-1
16.10.02  Bulgaristan  Andorra 2-1
16.10.02  Estonia  Belçika 0-1
29.03.03  Hırvatistan  Belçika 4-0
02.04.03  Hırvatistan  Andorra 2-0
02.04.03  Estonya  Bulgaristan 0-0
30.04.03  Andorra  Estonya 0-2
07.06.03  Bulgaristan  Belçika 2-2
07.06.03  Estonya  Andorra 2-0
11.06.03  Belçika  Andorra 3-0
11.06.03  Estonia  Hırvatistan 0-1
06.09.03  Andorra  Hırvatistan 0-3
06.09.03  Bulgaristan  Estonya 2-0
10.09.03  Belçika  Hırvatistan 2-1
10.09.03  Andorra  Bulgaristan 0-3
11.10.03  Belçika  Estonya  
11.10.03  Hırvatistan  Bulgaristan  
9.GRUP
TAKIM O G B M A Y P
İtalya 8 5 2 1 17 4 17
Galler  8  4  1  3  13  10  13
Yugoslavya  8  3  3  2  11  11  12
Finlandiya  8  3  1  4  9  10  10
Azerbaycan  8  1  1  6  5  20  4
9.GRUP MAÇLARI
07.09.02  Finlandiya  Galler 0-2
07.09.02  Azerbaycan  İtalya 0-2
12.10.02  Finlandiya  Azerbaycan 3-0
12.10.02  İtalya  Yugoslavya 1-1
16.10.02  Yugoslavya  Finlandiya 2-0
16.10.02  Galler  İtalya 2-1
20.11.03  Azerbaycan  Galler 0-2
12.02.03  Yugoslavya  Azerbaycan 2-2
29.03.03  İtalya  Finlandiya 2-0
29.03.03  Galler  Azerbaycan 4-0
07.06.03  Finlandiya  Yugoslavya 3-0
11.06.03  Finlandiya  İtalya 0-2
11.06.03  Azerbaycan  Yugoslavya 2-1
20.08.03  Yugoslavya  Galler 1-0
06.09.03  İtalya  Galler 4-0
06.09.03  Azerbaycan  Finlandiya 1-2
10.09.03  Yugoslavya  İtalya 1-1
10.09.03  Galler  Finlandiya 1-1
11.10.03  İtalya  Azerbaycan 4-0
11.10.03  Galler  Yugoslavya 2-3
10.GRUP
TAKIM O G B M A Y P
İsviçre 8 4 3 1 15 11 15
Rusya  8  4  2  2  19  12  14
İrlanda  8  3  2  3  10  11  11
Arnavutluk  8  2  2  4  11  15  8
Gürcistan  8  2  1  5  8  14  7
10.GRUP MAÇLARI
07.09.02  Rusya  İrlanda 4-2
08.09.02  İsviçre  Gürcistan 4-1
12.10.02  Arnavutluk  İsviçre 1-1
16.10.02  Rusya  Arnavutluk 4-1
16.10.02  İrlanda  İsviçre 1-2
29.03.03  Gürcistan  İrlanda 1-2
29.03.03  Arnavutluk  Rusya 3-1
02.04.03  Arnavutluk  İrlanda 0-0
02.04.03  Gürcistan  İsviçre 0-0
30.04.02  Gürcistan  Rusya 1-0
07.06.03  İrlanda  Arnavutluk 2-1
07.06.03  İsviçre  Rusya 2-2
11.06.03  İrlanda  Gürcistan 2-0
11.06.03  İsviçre  Arnavutluk 3-2
06.09.03  İrlanda  Rusya 1-1
06.09.03  Gürcistan  Arnavutluk 3-0
10.09.03  Rusya  İsviçre 4-1
10.09.03  Arnavutluk  Gürcistan 3-1
11.10.03  İsviçre  İrlanda 2-0
11.10.03  Rusya  Gürcistan 3-1
 © 2004 Forfubas Anasayfa