Make your own free website on Tripod.com
Futbol
Dünya Futbolu
Basketbol
Formula 1
Anasayfa
Avrupa Kupaları
2006 Dünya Kupası
2004 Avrupa Kupası
UEFA Puan Sistemi
Dünya Futbolu Arşivi
UEFA KUPASI TARİHİ
2004/05
2003/04
2002/03
2001/02
2000/01
1999/00
1998/99
1997/98
1996/97
1995/96
1994/95
1993/94
1992/93
1991/92
1990/91
1989/90
1988/89
1987/88
1986/87
1985/86
1984/85
1983/84
1982/83
1981/82
1980/81
1979/80
1978/79
1977/78
1976/77
1975/76
1974/75
1973/74
1972/73
1971/72
 
UEFA KUPASI 2004/2005
1. ELEME TURU
 Sileks Kratovo Mak  NK Maribor Slo 0-1 1-1  
 Marsaxlokk Mal  NK Primorje Slo 0-1 0-2  
 SS Pennarossa SM  Zeljeznicar Sarajevo Bos 1-5 0-4  
 Otelul Galati Rom  Dinamo Tirana Arn 4-0 4-1  
 Santa Coloma And  FK Modrica Bos 0-1 0-3  
 Omonia Nicosia Kıb  Sloga Skopje Mak 4-0 4-1  
 Partizani Tirana Arn  Birkirkara Mal 4-2 1-2  
 
 Illichivets Mariupol Ukr  Banants Yerevan Erm 2-0 2-0  
 FC Tbilisi Gür  FK Shamkir Aze 1-0 4-1  
 BATE Borisov Bls  Dinamo Tbilisi Gür 2-3 0-1  
 Shirak Gyumri Erm  FC Tiraspol Mol 1-2 0-2  
 Nistru Otachi Mol  Shakhtior Saligorsk Bls 1-1 2-1  
 Mika Ashtarak Erm  Kispest Honved Mac 0-1 1-1  
 Dukla Banska Bystrica Svk  Garabag Agdam Aze 3-0 1-0  
 
 Levadia Tallinn Est  Bohemians Dublin İrl 0-0 3-1  
 Haverfordwest County Gal  FH Hafnarfjardar İzl 0-1 1-3  
 Östers IF Swe  Llansantffraid Gal 2-0 2-1  
 Portadown Kirl  Zalgiris Vilnius Lit 2-2 0-2  
 B68 Toftir Far  FK Ventspils Let 0-3 0-8  
 Haka Valkeakoski Fin  Etzella Ettelbrück Lux 2-1 3-1  
 Ekranas Panevezys Lit  F91 Dudelange Lux 1-0 2-1  
 FC Vaduz Lih  Longford Town İrl 1-0 3-2  
 B36 Torshavn Far  Metalurgs Liepaja Let 1-3 1-8  
 Glentoran Kirl  Allianssi Vantaa Fin 2-2 2-1  
 IA Akranes İzl  Tallina VMK Est 4-2 2-1  
2. ELEME TURU
 Gençlerbirligi Tür  NK Rijeka Hır 1-0 1-2 avr.
 Levski Sofia Bul  FK Modrica Bos 5-0 3-0  
 Bnei Sakhnin İsr  Partizani Tirana Arn 3-0 3-1  
 Zeleznik Belgrade Sır  Steaua Bucuresti Rom 2-4 2-1  
 Buducnost Banatski Dvor Sır  NK Maribor Slo 1-2 1-0 avr.
 
 Zeljeznicar Sarajevo Bos  FC Lovech Bul 1-2 0-7  
 Dinamo Zagreb Hır  NK Primorje Slo 4-0 0-2  
 Omonia Nicosia Kıb  CSKA Sofia Bul 1-1 1-3 uzt.
 Otelul Galati Rom  Partizan Belgrade Sır 0-0 0-1  
 AEK Larnaca Kıb  Maccabi Petah-Tikva İsr 3-0 0-4  
 
 Terek Grozny Rus  Lech Poznan Pol 1-0 1-0  
 Slavia Praha Çek  Dinamo Tbilisi Gür 3-1 0-2 avr.
 Rapid Wien Avu  Rubin Kazan Rus 0-2 3-0  
 Illichivets Mariupol Ukr  Austria Wien Avu 0-0 0-3  
 Dukla Banska Bystrica Svk  FC Wil Swi 3-1 1-1  
 Nistru Otachi Mol  Sigma Olomouc Çek 1-2 0-4  
 
 FC Petrzalka Svk  Dnipro Dnipropetrovsk Ukr 0-3 1-1  
 SV Pasching Avu  Zenit St. Petersburg Rus 3-1 0-2  
 Ujpest TE Mac  Servette FC Genève Swi 3-1 2-0  
 Metalurg Donetsk Ukr  FC Tiraspol Mol 3-0 2-1  
 FC Tbilisi Gür  Legia Warsaw Pol 0-1 0-6  
 Amica Wronki Pol  Kispest Honvéd Mac 1-0 0-1 (5-4P)
 
 Glentoran Kirl  IF Elfsborg Swe 0-1 1-2  
 SK Beveren Bel  FC Vaduz Lih 3-1 2-1  
 Odd Grenland Nor  Ekranas Panevezys Lit 3-1 1-2  
 FK Ventspils Let  Brøndby IF Dan 0-0 1-1  
 Hammarby IF Swe  IA Akranes İzl 2-0 2-1  
 
 Stabæk IF Nor  Haka Valkeakoski Fin 3-1 3-1  
 Bodø/Glimt Nor  Levadia Tallinn Est 2-1 1-2 (8-7P)
 FH Hafnarfjardar İzl  Dunfermline Athletic İsk 2-2 2-1  
 Zalgiris Vilnius Lit  AaB Aalborg Dan 1-3 0-0  
 Östers IF Swe  Metalurgs Liepaja Let 2-2 1-1 avr.
1. TUR
 Grup 1
 Grazer AK Avu  FC Lovech Bul 5-0 0-1  
 Metalurg Donetsk Ukr  Lazio Roma İta 0-3 0-3  
 Bodø/Glimt Nor  Beşiktaş Tür 1-1 0-1  
 Shelbourne İrl  Lille Fra 2-2 0-2  
 Hearts FC İsk  Sporting Braga Por 3-1 2-2  
 Grup 2
 Austria Wien Avu  Legia Warsaw Pol 1-0 3-1  
 Dukla Banska Bystrica Svk  Benfica Por 0-3 0-2  
 Partizan Belgrade Sır  Dinamo Bucuresti Rom 3-1 0-0  
 AC Parma İta  NK Maribor Slo 3-2 0-0  
 Real Zaragoza İsp  Sigma Olomouc Cek 1-0 3-2  
 Grup 3
 Sporting CP Lizbon Por  Rapid Wien Avu 2-0 0-0  
 Newcastle United İng  Bnei Sakhnin İsr 2-0 5-1  
 Steaua Bucuresti Rom  CSKA Sofia Bul 2-1 2-2  
 Wisla Kraków Pol  Dinamo Tbilisi Gür 4-3 1-2 Avr.
 FC Utrecht Hol  Djurgårdens IF Swe 4-0 0-3  
 Grup 4
 Millwall FC İng  Ferencváros Mac 1-1 1-3  
 Schalke'04 Alm  Metalurgs Liepaja Let 5-1 4-0  
 Maccabi Haifa İsr  Dnipro Dnipropetrovsk Ukr 1-0 0-2  
 Terek Grozny Rus  FC Basel Swi 1-1 0-2  
 Odd Grenland Nor  Feyenoord Hol 0-1 1-4  
 Grup 5
 AaB Aalborg Dan  AJ Auxerre Fra 1-1 0-2  
 Sevilla İsp  Nacional Funchal Por 2-0 2-1  
 Nova Gorica Slo  AEK Athens Yun 1-1 0-1  
 Standard Liege Bel  VfL Bochum Alm 0-0 1-1 Avr.
 Zenit St. Petersburg Rus  Red Star Belgrade Sır 4-0 2-1  
 Grup 6
 Trabzonspor Tür  Athletic Bilbao İsp 3-2 0-2  
 Ujpest TE Mac  VfB Stuttgart Alm 1-3 0-4  
 Maccabi Petach-Tikva İsr  Heerenveen Hol 5-0    
 Panionios Yun  Udinese İta 3-1 0-1  
 Levski Sofia Bul  SK Beveren Bel 1-1 0-1  
 Grup 7
 Dinamo Zagreb Hır  IF Elfsborg Swe 2-0 0-0  
 FH Hafnarfjardar İzl  Alemannia Aachen Alm 1-5 0-0  
 Middlesbrough İng  Banik Ostrava Cek 3-0 1-1  
 Club Brugge Bel  Berrichonne Châteauroux Fra 4-0 2-1  
 PAOK Saloniki Yun  AZ Alkmaar Hol 2-3 1-2  
 Grup 8
 FK Ventspils Let  Amica Wronki Pol 1-1 0-1  
 FC Sochaux-Montbéliard Fra  Stabæk IF Nor 4-0 5-0  
 Aigaleo Athens Yun  Gençlerbirliği Tür 1-0 1-1  
 Maritimo Funchal Por  Glasgow Rangers İsk 1-0 0-1 2-4P
 Hammarby IF Swe  Villarreal İsp 1-2 0-3  
GRUP MAÇLARI
 1.Grup
 Feyenoord Hol  Hearts FC İsk 3-0
 Schalke '04 Alm  FC Basel Swi 1-1
 Hearts FC İsk  Schalke '04 Alm 0-1
 Ferencváros Mac  Feyenoord Hol 1-1
 FC Basel Swi  Hearts FC İsk  
 Schalke '04 Alm  Ferencváros Mac  
 Ferencváros Mac  FC Basel Swi  
 Feyenoord Hol  Schalke '04 Alm  
 FC Basel Swi  Feyenoord Hol  
 Hearts FC İsk  Ferencváros Mac  
 2.Grup
 Athletic Bilbao İsp  AC Parma İta 2-0
 Steaua Bucuresti Rom  Standard Liège Bel 2-0
 AC Parma İta  Steaua Bucuresti Rom 1-0
 Beşiktaş Tür  Athletic Bilbao İSp 3-1
 Standard Liège Bel  AC Parma İta  
 Steaua Bucuresti Rom  Beşiktaş Tür  
 Beşiktaş Tür  Standard Liège Bel  
 Athletic Bilbao İsp  Steaua Bucuresti Rom  
 Standard Liège Bel  Athletic Bilbao İsp  
 AC Parma İta  Beşiktaş Tür  
 3.Grup
 Real Zaragoza İsp  FC Utrecht Hol 2-0
 Dnipro Dnipropetrovsk Ukr  Club Brugge Bel 3-2
 FC Utrecht Hol  Dnipro Dnipropetrovsk Ukr 1-2
 Austria Wien Avu  Real Zaragoza İsp 1-0
 Club Brugge Bel  FC Utrecht Hol  
 Dnipro Dnipropetrovsk Ukr  Austria Wien Avu  
 Austria Wien Avu  Club Brugge Bel  
 Real Zaragoza İsp  Dnipro Dnipropetrovsk Ukr  
 Club Brugge Bel  Real Zaragoza İsp  
 FC Utrecht Hol  Austria Wien Avu  
 4.Grup
 Panionios Yun  Newcastle United İng 0-1
 Dinamo Tbilisi Gür  FC Sochaux-Montbéliard Fra 0-2
 Newcastle United İng  Dinamo Tbilisi Gür 2-0
 Sporting CP Lisbon Por  Panionios Yun 4-1
 FC Sochaux-Montbéliard Fra  Newcastle United İng  
 Dinamo Tbilisi Gür  Sporting CP Lisbon Por  
 Sporting CP Lisbon Por  FC Sochaux-Montbéliard Fra  
 Panionios Yun  Dinamo Tbilisi Gür  
 FC Sochaux-Montbéliard Fra  Panionios Yun  
 Newcastle United İng  Sporting CP Lisbon Por  
 5.Grup
 Aigaleo Athens Yun  Middlesbrough İng 0-1
 Lazio Roma İta  Villarreal İsp 1-1
 Middlesbrough İng  Lazio Roma İta 2-0
 Partizan Belgrade Sır  Aigaleo Athens Yun 4-0
 Villarreal İsp  Middlesbrough İng  
 Lazio Roma İta  Partizan Belgrade Sır  
 Partizan Belgrade Sır  Villarreal İsp  
 Aigaleo Athens Yun  Lazio Roma İta  
 Villarreal İsp  Aigaleo Athens Yun  
 Middlesbrough İng  Partizan Belgrade Sır  
 6.Grup
 AJ Auxerre Fra  Grazer AK Avu 0-0
 Amica Wronki Pol  Glasgow Rangers İsk 0-5
 Grazer AK Avu  Amica Wronki Pol 3-1
 AZ Alkmaar Hol  AJ Auxerre Fra 2-0
 Glasgow Rangers İsk  Grazer AK Avu  
 Amica Wronki Pol  AZ Alkmaar Hol  
 AZ Alkmaar Hol  Glasgow Rangers İsk  
 AJ Auxerre Fra  Amica Wronki Pol  
 Glasgow Rangers İsk  AJ Auxerre Fra  
 Grazer AK Avu  AZ Alkmaar Hol  
 7.Grup
 SK Beveren Bel  VfB Stuttgart Alm 1-5
 Benfica Por  Heerenveen Hol 4-2
 VfB Stuttgart Alm  Benfica Por 3-0
 Dinamo Zagreb Hır  SK Beveren Bel 6-1
 Heerenveen Hol  VfB Stuttgart Alm  
 Benfica Por  Dinamo Zagreb Hır  
 Dinamo Zagreb Hır  Heerenveen Hol  
 SK Beveren Bel  Benfica Por  
 Heerenveen Hol  SK Beveren Bel  
 VfB Stuttgart Alm  Dinamo Zagreb Hır  
 8.Grup
 Alemannia Aachen Alm  Lille OSC Fra 1-0
 Zenit St. Petersburg Rus  AEK Athens Yun 5-1
 Lille OSC Fra  Zenit St. Petersburg Rus 2-1
 Sevilla İsp  Alemannia Aachen Alm 2-0
 AEK Athens Yun  Lille OSC Fra  
 Zenit St. Petersburg Rus  Sevilla İsp  
 Sevilla İsp  AEK Athens Yun  
 Alemannia Aachen Alm  Zenit St. Petersburg Rus  
 AEK Athens Yun  Alemannia Aachen Alm  
 Lille OSC Fra  Sevilla İsp  
 © 2004 Forfubas Anasayfa